Zdrowie i uroda

Rehabilitacja kręgosłupa w odcinku lędźwiowym

Przesiadujący przebieg życia, zbyt mała ilość działalności fizycznej a także nieodpowiednia pozycja ciała doprowadza do kilkunastu bolączek krzyża. W znacznej większości pacjentów trafiających do gabinetu medycznego rehabilitantów, bardzo często powiada się o mocnym, trwożącym kłuciu kręgosłupa w sektorze lędźwiowym. Współczesna rehabilitacja wybywa temu problemowi na wprost i podpowiada paręnaście różnych technik, dzięki którym rzeczywiście możemy uwolnić się od potocznego rwania krzyża. Wśród nich jest przezskórna elektrostymulacja nerwowo-mięśniowa, zwana TENS. Nadmieniona metodyka rehabilitacyjna opiera się na przylepianiu do ciała specjalnych elektrod w obszarze boleści, aczkolwiek oraz nie za każdym razem. Ekstra. przez każdorazowe elektrody przebiega prąd o wypośrodkowanym, lub niezwykle wysokim woltażu. Co osiągamy dzięki tej metodzie rehabilitacyjnej? Otóż, energia uintensywnia mięśnie przykręgosłupowe, pobudza ukrwienie, wobec powyższego modernizuje mięśnie a także nerwy, a tym podobnym je relaksuje.

Obok tego manewr rehabilitacyjny ma jeszcze jedną ekstra korzyść, a więc uaktywnia układ hormonalny do wydawania endorfin, czyli hormonów szczęścia, a łatwiej opowiadając po prostu wprawia nas w nadzwyczaj dobry nastrój. Tak jak już nadmieniono parę słów wcześniej ten rodzaj rehabilitacji spożytkowywany jest w rozwlekłych stanach bólowych kręgosłupa lędźwiowego oraz ich wtórnych.

Zapowiada się także, iż tej techniki rehabilitacyjnej faktycznie nie można zaaplikować u person z zaburzeniami pracy serca oraz u jednostek z wstrzykniętymi rozrusznikami serca. W sprawie osób powyżej wymienionych przypuszczalnie można wykorzystać inne techniki rehabilitacyjne, na potwierdzenie ćwiczenia ogólnousprawniające spełniane na specjalnej sali rehabilitacyjnej.