Zdrowie i uroda

Poduszka ortopedyczna – profilaktyka zachorowań

W sypialni spędzamy ponad połowę naszego żywota, zatem od tego jak i na czym sypiamy zależy żywotność naszego kręgosłupa.

To oszustwo, że mięciutkie, wypchane pierzem poduszki umożliwiają nam relaksujący i mocny sen. Zbyt niska i zbyt wysoka poduszka powoduje zbyt duże napięcie mięśni oraz dokuczliwe bóle pleców Idealne ułożenie szyi w trakcie spoczynku jest bardzo istotne dla utrzymania zdrowia i doskonałego samopoczucia. Jednym ze sposób zapobiegania uporczywym dolegliwościom bólowym i chorobom kręgosłupa jest wybór poduszki ortopedycznej, która zapewni prawidłowe położenie kręgosłupa.

Poduszki ortopedyczne redukują dolegliwości bólowe kręgosłupa podczas snu, likwidują mrowienie rąk, masują części ciała, które mają bezpośredni kontakt z poduszką, zapobiegają krzywiznom kręgosłupa, regulują właściwy przepływ krwi, redukują bóle głowy oraz szyi, zapobiega tworzeniu się zmarszczek na szyi.
Ukształtowanie poduszki dobieramy w zależności od pozycji, jaką przeważnie wybieramy w trakcie snu. Poduszka powinna być również dobrana na podstawie szerokości barku oraz ciężaru i wzrostu danej osoby.

Dobra poduszka ortopedyczna cechuje się odpowiednim poziomem twardości. Celem poduszki jest zastopowanie kręgosłupa w ułożeniu prostym, odciążenie kręgów szyjnych oraz zluzowanie mięśni karku oraz ramion. Odpowiednio wybrana poduszka pozwala na ułożenie głowy w najoptymalniejszej dla niej pozycji.

Istotny jest materiał, z jakiego wyprodukowana jest poduszka ortopedyczna. Najlepsze poduszki są wykonane z pianki z pamięcią. Pianka charakteryzuje się ślimaczym odzyskiwaniem kształtu po ucisku. Pianka ta niweluje wibrowanie, reaguje na temperaturę ciała, pod wpływem temperatury stając się miękka. Jeżeli zmienimy pozycję poduszka na nowo dopasuje się do położenia naszego ciała.

Należy pamiętać o tym, że po kupnie poduszki możemy spodziewać się pogorszenia odprężenia podczas wypoczynku. Musimy się do niej przyzwyczaić co trwa przeważnie od dwóch do czternastu dni.

Poduszka ortopedyczna jest niezastąpiona w dbaniu o zdrowy i sprawnie działający kręgosłup.