Uncategorized

Naprawa opon

Temat bywa łatwy. Ale często przez nas ignorowany. Serwisowanie opon wpływa wprost na wygodę a także pewność w okresie jazdy, stąd nie bez zbiegu okoliczności usiłujemy go precyzyjnie omówić. Niezwykle często pytamy siebie, co możemy wykonać sami w trakcie serwisowania ogumienia? Bowiem, koniecznie nie powinniśmy wyzyskiwać starodawnych opon. Zniszczone opony bardzo często posiadają uszkodzenia w szczelinach protektora lub na tyłach ogumienia.

Zniszczenia najczęściej bywają wywołane czynieniem słońca jak też przy ewentualności przytoczonych czynników atmosferycznych. Stale w okresie naprawiania opon sugeruje się, ażeby nie umieszczać opon starszych niż sześć lat a w tym trafie powinniśmy to powinniśmy porozmawiać z wykwalifikowanym serwisem.

Jeżeli nie jesteśmy pewni jaka jest data wyrobu opony, wtedy powinno się odczytać datę DOT zaznaczoną na tyle opony. Pojedyncza z kolei liczba wskazuje tydzień jak również rok sfabrykowania opony. Istotne bywa troszczenie się przywołane elementy, albowiem zwykle najmniej wypatrywanym momencie rzeczywiście może zniszczyć się nam nasza opona lub popsuć się w okresie jazdy bądź nadchodzących wakacji.